Seuramme urheilijoiden kotihallissa eli Haaparannalla Aspenilla HSKT järjesti 20-21.1. kisatapahtuman, johon VKV:n urheilijatkin osallistuivat.  Osa isommista oli Kuortaneella valmennusleirillä, mutta starttiviivalle riitti silti osallistujia. Ilahduttavaa oli, että uusia urheilijoita rohkeni mukaan kisailemaan!

N17 sarjan nuoret naiset Tiina Taskinen ja Tiia-Noora Anttila paransivat 60 m:n sileän ennätyksiä: Tiina 8,14 ja Tiia-Noora 8,24.  Nuoremmissa ikäluokissa usseampi saavutti uudet ennätyslukemat lajissaan, tutustu tuloksiin täällä

Parin viikon kuluttua 3.2. järjestetään seuran hallikisat Aspenissa, Näihin kisoihin pitää olla lisenssi lunastettuna, jotta pääset kisaamaan.  Seuran taloudenhoitaja lunastaa lisenssin SUL:lta, kun kausimaksu on maksettu.  Muistathan täyttää myös yhteystietolomakkeen, jos olet uusi urheilija tai osoite- tai muut tietosi ovat muuttuneet.

Kisassa palkitaan kaikki sarjoissa 9, 11 ja 13 vuotta.  Tulkaa harjoituksista isolla porukalla kokeilemaan kisaamista!