Nyt saimme kisailla Paavonkarin kentällä lämpimässä säässä, hieman tuulta ja ei sääskiä. Kentällä pyöri kolmattasataa henkilöä, joista 108 urheilijaa.

Tulokset:

T3 20 m: T3 pituus:
1 Alisa Ijäs 7,2 1 Alisa Ijäs 102
2 Saimi Vesa 7,4 2 Saimi Vesa 98
3 Ilona Kylmälä 10,9 3 Ilona Kylmälä 46
4 Sanni Salmela 11,5 4 Sanni Salmela 41
5 Jemina Lohiniva 12,8 4 Jemina Lohiniva 39
6 Lumi Peltoniemi 17,0 4 Lumi Peltoniemi 22
T5 40 m: T5 pallo:
1 Vieno Turunen 9,5 1 Silja Remes 763
2 Wilhelmiina Rajalampi 10,1 2 Iina Kinnunen 642
3 Marjaana Karppanen 10,2 3 Marjaana Karppanen 622
4 Iina Kinnunen 10,3 4 Eevi Kauppi 521
5 Oona Räsänen 10,6 5 Saaga Miettunen 438
6 Saana Remes 11,3 6 Iida Pietilä 437
6 Eevi Kauppi 11,3 7 Wilhelmiina Rajalampi 371
6 Jonna Varonen 11,3 8 Saana Remes 366
9 Adelia Palosaari 11,7 9 Vieno Turunen 356
10 Silja Remes 11,8 10 Adelia Palosaari 349
11 Amelia Kiistala 12,5 11 Oona Räsänen 262
12 Saaga Miettunen 12,9 12 Aino Niskala 257
13 Iida Pietilä 13,2 13 Amelia Kiistala 236
13 Aino Niskala 13,2 14 Joanna Järvenpää 122
15 Joanna Järvenpää 13,3
16 Kristina Brehmer 27,0
T7 40 m: T7 pituus:
1 Iina Kauppi 8,7 1 Veera-Maria Rajalampi 227
2 Veera-Maria Rajalampi 8,9 2 Linnea Saksi 182
3 Linnea Saksi 9,1 3  Vilma Alatalo 175
4 Linnea Ailinpieti 9,2 4 Vanessa Mikkonen 171
5 Vanessa Mikkonen 9,6 5 Rosa Ruotsalainen 168
5 Elli Salmela 9,7 5 Emma Kasurinen 162
5 Emma Kasurinen 9,7 7 Iina Kauppi 158
5 Riia Pirttikangas 9,7 8 Nea Harila 156
9 Lila Nousiainen 9,8 9 Enni Södö 143
9  Vilma Alatalo 9,8 10 Lila Nousiainen 140
11 Saana Salmela 10,3 10 Riia Pirttikangas 133
11 Rosa Ruotsalainen 10,3 12 Elli Salmela 128
13 Neea Pietilä 10,4 13 Neea Pietilä 121
14 Nea Harila 10,5 14 Meea Tikkanen 120
14 Enni Södö 11,0 14 Saana Salmela 111
14 Meea Tikkanen 11,4
T9  40 m: T9 1000 m:
1 Venla Mikkonen 7,5 1 Sivia Turunen 4.37,2
1 Sivia Turunen 7,5 2 Venla Mikkonen 4.41,9
3 Ronja Pirttikangas 7,7 3 Lilja Ailinpieti 4.45,7
4 Lilja Ailinpieti 7,8 4 Tuuli Pirttikangas 5.02,8
5 Tuuli Pirttikangas 8,1 5 Ida Mustapirtti 5.40,6
6 Oona Kesti 8,5
7 Emilia Salmi 8,8
8 Ida Mustapirtti 8,9
9 Veera Salmela 10,9
T9 korkeus: T9 pallonheitto:
1 Sivia Turunen 95 1 Venla Mikkonen 16,64
2 Venla Mikkonen 90 2 Sivia Turunen 13,86
3 Ronja Pirttikangas 75 3 Emilia Salmi 10,85
4 Ida Mustapirtti 75 4 Lilja Ailinpieti 10,34
4 Tuuli Pirttikangas 75 5 Tuuli Pirttikangas 10,00
6 Ronja Pirttikangas 9,84
7 Ida Mustapirtti 9,71
8 Veera Salmela 7,17
9 Oona Kesti 6,84
T11 60 m: T11 1000 m:
1 Vilma Salmi 9,9 1 Edith Kilpiäinen 4.16,7
1 Linnea Turunen 10,1 2 Vilma Salmi 4.40,5
3 Pihla Pirttikangas 11,5 3 Linnea Turunen 4.46,2
4 Pihla Pirttikangas 4.47,7
T11 3-loikka: T11 keihäs:
1 Edith Kilpiäinen 735 1 Edith Kilpiäinen 994
2 Linnea Turunen 706 2 Linnea Turunen 779
3 Pihla Pirttikangas 710
T13 60 m: T13 1000 m:
1 Venla Laukka 8,9 1 Venla Laukka 3.53,9
2 Milla Kumpula 9,4 2 Frida Kilpiäinen 4.09,5
3 Lotta Pudas 9,5 3 Lotta Saksi 4.28,8
4 Emma Kesti 9,8
4 Ella Martimo 9,8
6 Lotta Saksi 10,4
7 Nasro Abdi 11,6
T13 pituus: T13 kuula:
1 Venla Laukka 418 1 Emma Kesti 691
2 Milla Kumpula 398 2 Venla Laukka 638
3 Lotta Pudas 377 3 Milla Kumpula 635
4 Ella Martimo 366 4 Lotta Pudas 566
5 Emma Kesti 362 5 Frida Kilpiäinen 496
6 Ella Martimo 475
7 Nasro Abdi 411
P3 20 m: P3 pituus:
1 Veeti Salmela 7,7 1 Veeti Salmela 116
2 Nooa Miettunen 8,1 2 Aksel Brehmer 79
3 Ossi Tikkanen 8,5 3 Julius Rousu 62
4 Julius Rousu 9,0 4 Nooa Miettunen 60
5 Alexander Lindquist 10,9 5 Ossi Tikkanen 47
6 Aksel Brehmer 26,0 6 Alexander Lindquist 26
7 Aleksi Sainio 49,0
P5 40 m: P5 pallo:
1 Renne Nousiainen 10,3 1 Jesper Lohiniva 728
2 Mirko Pirttikangas 10,7 2 Mirko Pirttikangas 682
3 Joona Ijäs 11,4 3 Joona Ijäs 566
4 Max Niskala 11,7 4 Renne Nousiainen 524
5 Sampsa Vanhala 12,0 5 Max Niskala 483
6 Samu Ruotsalainen 12,1 6 Joonas Harila 466
7 Jesper Lohiniva 13,0 7 Luka Södö 464
8 Luka Harvey 13,2 8 Samu Ruotsalainen 454
9 Matias Angerias 13,4 9 Matias Angerias 408
10 Joonas Harila 13,5 10 Sampsa Vanhala 344
11 Luka Södö 13,6 11 Luka Harvey 299
P7 40 m: P7 pituus:
1 Risto Kauppinen 7,9 1 Vili Salmela 218
2 Samuel Lampiaho 8,5 2 Atte Laakso 208
3 Vili Salmela 8,7 3 Topi Juopperi 193
3 Olavi Kiviharju 8,9 4 Olavi Kiviharju 192
5 Atte Laakso 9,0 5 Juuso Mustapirtti 182
6 Juuso Mustapirtti 9,5 6 Samuel Lampiaho 168
7 Topi Juopperi 9,7 7 Risto Kauppinen 161
8 Niilo Karppinen 9,8 8 Niilo Karppinen 153
9 Daniel Lahtinen 9,9 9 Benjamin Salmi 152
9 Veikko Kasurinen 10,1 10 Veikko Kasurinen 151
11 Otto Svärd 10,6 11 Daniel Lahtinen 149
11 Benjamin Salmi 11,2 12 Otto Svärd 144
P9  40 m: P9 1000 m:
1 Olli Kylmälä 6,9 1 Joona Ylimäki 4.11,4
2 Niilo Juopperi 7,0 2 Jere Salmi 4.16,5
2 Jere Salmi 7,0 3 Olli Kylmälä 4.27,1
4 Joona Ylimäki 7,5 4 Niilo Juopperi 4.27,9
5 Kalle Lehtisalo 8,1 5 Joni Harila 5.32,2
6 Atte Kinnnunen 8,7 6 Janne Harila 6.39,5
7 Pauli Lampiaho 8,8
8 Joni Harila 9,0
9 Eljas Vesa 9,1
10 Janne Harila 9,8
11 Oiva Turunen 11,3
P9 korkeus: P9 pallonheitto:
1 Jere Salmi 100 1 Olli Kylmälä 29,60
2 Janne Harila 75 2 Jere Salmi 24,73
3 Joni Harila 75 3 Atte Kinnnunen 20,71
4 Joona Ylimäki 19,97
5 Pauli Lampiaho 19,25
6 Joni Harila 16,59
7 Kalle Lehtisalo 14,93
8 Eljas Vesa 8,65
9 Janne Harila 8,59
P11 60 m: P11 1000 m:
1 Aatu Kesti 10,1 1 Aatu Kesti 4.30,5
2 Alex Jääskkö 10,5 2 Niklas Järvenpää 4.52,8
3 Jooa Vesa 10,7 3 Aleksi Pirkonen 5.02,5
4 Niklas Järvenpää 10,8
P11 3-loikka: P11 keihäs:
1 Onni Hirsivaara 793 1 Onni Hirsivaara 22,20
2 Aatu Kesti 774 2 Aatu Kesti 18,59
3 Aleksi Pirkonen 620 3 Niklas Järvenpää 16,03
4 Niklas Järvenpää 560 4 Aleksi Pirkonen 14,51
5 Jooa Vesa 13,16
P13 60 m: P13 1000 m:
1 Henri Jääskö 10,2 1 Elmo Kylmälä 4.33,2
2 Elmo Kylmälä 10,4
P13 pituus:
1 Elmo Kylmälä 313
2 Henri Jääskö 273
Osallistujat:
* tytöt 59
* pojat 49
108